Home Porady 5 objawów raka piersi, których nie możecie ignorować! Wykryte w odpowiednim czasie, mogą uratować Wam życie

5 objawów raka piersi, których nie możecie ignorować! Wykryte w odpowiednim czasie, mogą uratować Wam życie

5 objawów raka piersi, których nie możecie ignorować! Wykryte w odpowiednim czasie, mogą uratować Wam życie

Rak piersi może być cichą chorobą. Jednak oprócz prawie nierozpoznawalnych objawów, zawsze możesz odnaleźć pewne oznaki, że twoje zdrowie i życie jest w niebezpieczeństwie. Twoje ciało natychmiast wykryje zagrożenie i da ci do zrozumienia, że dzieje się coś złego.

Przedstawiamy pięć oznak, jak rozpoznać raka piersi. Nie ignoruj ich. Jeśli którąkolwiek z nich zaobserwowałaś u siebie, niezwłocznie udaj się do lekarza.

 

1. Ból i tkliwość pod pachami

Gdy organizm jest zagrożony węzły chłonne są tego pierwszym objawem. Zapalenie węzłów chłonnych może powodować ból i jest pierwszą oznaką, że organizm zmaga się ze zmianami chorobowymi. Jeśli czujesz obrzęk i ból pod pachami, niezwłocznie udaj się do lekarza. Jest to sygnał, że w organizmie rozwija się choroba.

rak-piersi-3-800x533

 

2. Zmiany na sutkach

Obecność komórek nowotworowych może się uwidocznić przez sutki. Jeśli wrażliwość jest inna albo zauważyłaś wyciekający płyn lub krwawienie oznacza to, że guz może się formować w przewodzie mlecznym.

woman with pink cancer awareness ribbon

 

3. Zmiany w kształcie piersi

Piersi mogą się powiększyć, ale tylko nieznacznie. Jeśli zauważyłaś dużą zmianę w wielkości, może to być sygnał, że rozwija się choroba. Również jeśli piersi są bardziej asymetryczne niż wcześniej, może to być objaw zmian nowotworowych.

rak-piersi-4-800x533

 

4. Swędzenie i zaczerwienienie

Czasami przyczyną jest podrażnienie lub alergia, jeśli jednak ten stan utrzymuje się zbyt długo, skonsultuj się ze specjalistą. Takie oznaki również mogą być objawami nowotworu.

rak-piersi-1

 

5. Guzki

Jeśli czujesz jakieś dziwne zgrubienie lub coś co wydaje się, że nie powinno tam być, nie myśl dwa razy i sprawdź. Może to być nowotwór, który dopiero rośnie, a szybko wykryty może być usunięty na czas.

rak-piersi-1

 

Jakiekolwiek niepokojące zmiany (guzki, wgłębienia, zaczerwienienia, marszczenie skóry) skonsultuj z lekarzem. Również warto dowiedzieć się jak często choroba pojawiała się w rodzinie.

Rak jest niebezpieczną chorobą, nie lekceważ żadnych objawów. Pamiętaj, że twoje zdrowie jest na pierwszym miejscu.

 

źródło: badabun.net

Twoja reakcja?

Super
Super
95
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
36
Smutny
Smutny
67
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz