Home Porady Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków
414.53K

Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków

Na miesiąc przed atakiem serca, Twoje ciało będzie Cię ostrzegać – oto 6 znaków

Zawały serca są ogromnym problemem w rozwiniętych społeczeństwach. W wielu krajach jest to wręcz najczęstsza przyczyna śmierci, co oznacza, że każdy powinien wiedzieć, na jakie objawy zwracać uwagę, zanim stanie się jego ofiarą.

Nieoptymalna dieta przeciętnego człowieka w połączeniu ze stresującym stylem życia stanowi katalizator dla ataków serca, co sprawia, że stają się one w ostatnich latach coraz bardziej powszechne. Stres nie tylko wywołuje stany zapalne, lecz także wywołuje ataki serca.

A cropped shot of a handsome businessman under strain as colleagues request various things from him

Prowadzenie zdrowego stylu życia, w którym jest mniej stresu, ma kluczowe znaczenie w profilaktyce tej śmiertelnej choroby. Dlatego znajomość głównych symptomów zawału serca pojawiających się już na miesiąc wcześniej, może odegrać ważną rolę w ratowaniu życia.

 

1. Osłabienie

zimowe-oslabienie-1728x800_c

Jednym z głównych objawów, na który należy zwrócić uwagę, jest poczucie ogólnego osłabienia ciała. Twoje ciało czuje się słabe, ponieważ doświadcza zwężenia tętnic, co oznacza mniejszy przepływ krwi i gorsze krążenie. Prowadzi to do osłabienia mięśni, przez co łatwiej o upadek. Ten objaw to bardzo ważny znak ostrzegawczy, dlatego powinieneś być bardzo ostrożny, jeśli doświadczasz osłabienia ciała.

 

2. Zawroty głowy i zimne poty

zabiegi-ktore-pomagaja-usunac-nadmierna-potliwosc_3355308

Zawroty głowy i zimne poty to kolejny znak, że coś bardzo złego, jak słaby przepływ krwi w organizmie odcina część dopływu krwi do mózgu. Ograniczony dopływ krwi to kolejny znak, na który warto zwrócić uwagę, możesz czuć wtedy, że jest ci słabo i duszno, a Twoje ciało pokrywa się potem. Twój mózg potrzebuje odpowiedniego dopływu krwi do prawidłowego funkcjonowania, byś czuł się dobrze. Powyższe objawy wskazują więc, że zawał serca może być tuż za rogiem.

 

3. Ucisk w klatce piersiowej

Women-Heart-Attack

Jeśli odczuwasz ucisk w klatce piersiowej, powinieneś bezwzględnie skontaktować się z lekarzem. Ból w klatce piersiowej jest bowiem najważniejszym zwiastunem wystąpienia ataku serca. Ból lub ucisk w klatce piersiowej może wzrastać w miarę jak potencjalny atak serca się zbliża. Bywa też, że ból jest rzutowany na inne części ciała, takie jak ramiona i plecy.

 

4. Przeziębienie lub grypa

Common-Cold

Jeśli doświadczasz objawów przeziębienia lub grypy to jest duża szansa, że grozi Ci zawał serca. Wiele osób, które przeszły zawał serca opisuje, że tuż przed tym odczuwały symptomy przeziębienia i grypy.

 

5. Zmęczenie

Tired man

Czy ciągle czujesz się zmęczony? Zmęczenie jest ważnym wskaźnikiem ryzyka zawału serca, ponieważ często wynika ze słabego przepływu krwi do serca. Gdy tętnice są wąskie, Twoje serce otrzymuje mniej krwi, więc musi pracować mocniej niż zwykle. Jeśli więc czujesz się często zmęczony, wyczerpany, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

 

6. Duszność

shutterstock-274015055_d70c-x0y20xx1000yy566

Kolejną wskazówka, że zawał serca może być na horyzoncie, jest uczucie duszności. Gdy tętnice stają się wąskie i przepływ krwi jest zmniejszony, płuca nie otrzymują wystarczającego przepływ krwi, potrzebnego, aby działać poprawnie. Twoje serce i płuca pracują razem, więc jeśli jeden system nie działa prawidłowo, wpływa to na drugi. Tak więc, jeśli doświadczasz duszności, może to być czerwona flaga ostrzegawcza, że zawał serca jest w niedalekiej przyszłości.

Choć objawy te są użyteczne przy prognozowaniu przyszłych zawałów serca, powinieneś również zadbać o uzyskanie odpowiedniej pomocy.

Prowadzenie bardziej zdrowego, nie nadmiernie stresującego stylu życia, jest również niezwykle pomocne w profilaktyce zawału serca. Mamy nadzieję, że świadomość wczesnych sygnałów i objawów zawału serca pomoże zapobiec przyszłym atakom serca u wielu osób.

 

Źródło: healtheternally.com

Twoja reakcja?

Super
Super
871
Ha ha
Ha ha
176
Wow
Wow
886
Smutny
Smutny
632
Zły
Zły
192

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz