Home Domyslna Zaczęli układać plastry drewna na zniszczonej podłodze. Gdy skończyli, efekt jest rewelacyjny!
19.82K

Zaczęli układać plastry drewna na zniszczonej podłodze. Gdy skończyli, efekt jest rewelacyjny!

Gdy nadchodzi czas na odnowienie domu, zazwyczaj myślimy o wymianie blatów kuchennych, paneli podłogowych czy płytek. Jednak niektórzy decydują się na realizację projektów „zrób to sam”.

Pewni kreatywni majsterkowicze do remontu swojej starej zniszczonej podłogi postanowili wykorzystać naturalne drewno. I mimo, że widziałem już wiele interesujących pomysłów w domach (jak np. podłoga w salonie pokryta monetami), to jeszcze nigdy nie spotkałem podłogi wykonanej z plastrów drewna.

 

Ta stosowana od setek lat technika ponownie wraca do mody i jest coraz częściej wykorzystywana w domach na całym świecie.

podloga-1

Do wykonania tej podłogi używa się okorowanego drewna.

podloga-2

W tym domu, użyto takiego drewna do przeprowadzenia renowacji zniszczonej podłogi. Właściciele najpierw dokładnie pozamiatali i umyli starą nawierzchnię, po czym zaplanowali rozmieszczenie plastrów na całej podłodze.

podloga-3

Drewno zostało legalnie zakupione w lasach państwowych. Użyto jałowców, odmian o nazwach „Shaggy Juniper” i „Alligator Juniper”.

podloga-4

Najpierw pocięli drewno na dokładnie tej samej grubości plastry,a następnie oszlifowali je i zaczęli przyklejać bezpośrednio do podłoża.

podloga-5

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
261
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
42
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz