Home zwierzaki Jeśli Twój pies zawsze idzie za Tobą do łazienki, potajemnie chce Ci powiedzieć coś ważnego…

Jeśli Twój pies zawsze idzie za Tobą do łazienki, potajemnie chce Ci powiedzieć coś ważnego…

Chyba każdy wielbiciel psów zgodzi się ze stwierdzeniem, że „posiadanie psa to najcudowniejsze, co może Ci się przydarzyć”. Aby jednak relacja z czworonogiem prowadziła do obopólnej satysfakcji, musimy nauczyć się rozumieć psi język.

Właściciel zwykle zna własnego czworonoga najlepiej, jednak nawet jemu zdarzają się wątpliwości. Dlatego warto zapoznać się z ogólnymi zasadami rządzącymi zachowaniem naszych pupili. Oto słownik tłumaczący język psi na ludzki.

 

1. Patrzy na nas wzrokiem kota ze Shreka

psy-1-1Tayra Lucero for LittleThings

To nie przypadek! Takie spojrzenie to nieme wyznanie miłości. Twój pies kocha Cię najbardziej na świecie. Eksperci od psiego zachowania mówią, że taki sposób okazywania innym miłości i oddania jest obecny tylko u ludzi i psów.

 

2. Leży na Tobie

psy-1-2Tayra Lucero for LittleThings

To jawna zachęta do przytulania i pieszczot. Psy potrzebują czułości tak samo jak ludzie, aby czuć się kochane i bezpieczne.

 

3. Śledzi Cię, gdziekolwiek pójdziesz

psy-1-3Tayra Lucero for LittleThings

Może to być męczące, szczególnie jeśli pies próbuje wejść z Tobą nawet do łazienki. Jednak wyjaśnienie tego zachowania jest naprawdę urocze. Psy są zwierzętami stadnymi i mają naturalny instynkt podążania za swoją rodziną. Dlatego podążając za Tobą wszędzie krok w krok Twój ulubieniec mówi: „Jesteś dla mnie najbliższą osobą i chcę być zawsze z Tobą”.

 

4. Śpi z Tobą

psy-1-4Tayra Lucero for LittleThings

Kiedy rano wychodzisz z domu do pracy, jest niemal pewne, że jak tylko zamkniesz drzwi, pies wskoczy do Twojego łóżka i położy pysk na Twojej poduszce. W ten sposób radzi sobie z tęsknotą za swoim ulubionym człowiekiem.

 

5. Obdarowuje Cię prezentami

psy-1-5Tayra Lucero for LittleThings

Jeśli Twój pies przynosi Ci swoje zabawki lub smakołyki, to znak, że jesteś jego najlepszym przyjacielem i psiak chce się z Tobą podzielić wszystkim, co ma najlepsze. Takie zachowanie szczególnie często zdarza się u retrieverów. Według ekspertki behawioralnej, Jennifer Hammond, takie podarunku symbolizują miłość, oddanie i troskę naszego czworonoga.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
1201
Ha ha
Ha ha
25
Wow
Wow
44
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz