Home ludzie Sławne osoby, które dokładnie przewidziały swoją śmierć

Sławne osoby, które dokładnie przewidziały swoją śmierć

Wiele osób uważa śmierć za niechybny koniec, jednak są i tacy, którzy mówią, że śmierć jest tylko przejściem do życia wiecznego.

Co do jednego wszyscy mogą się jednak zgodzić – śmierć może uderzyć w każdej chwili i zwykle robi to bez wcześniejszego ostrzeżenia. Jednakże były na tym świecie osoby, które posiadły umiejętność przewidzenia swojej własnej śmierci…

 

Mark Twain – amerykański pisarz, przedsiębiorca, wydawca i wykładowca

Mimo iż powszechnie znany jako Twain, jego prawdziwe nazwisko brzmiało Samuel Clemens, a powieści, które napisał jak „Przygody Tomka Sawyera” i jej kontynuacja „Przygody Hucka”, z pewnością zostawiły ślad w historii literatury.

Jednak nie są to jedyne powody, dla których Mark Twain został zapamiętany. Pisarzowi udało się bardzo dokładnie przewidzieć swoją własną śmierć. Twain urodził się w 1835 roku niedługo po tym jak koło Ziemi przelatywała Kometa Halleya.

W jednym z wywiadów, Twain zażartował, że umrze w momencie, w którym Kometa pojawi się po raz kolejny. Miało mieć to miejsce w 1910. Wypowiedział się na ten temat następująco „Bóg może uważać, że ma tutaj dwójkę świrów – pojawili się razem i razem znikną”.

Na nieszczęście Kometa pojawiła się znowu, a jego przepowiednia sprawdziła się. Twain zmarł 21 kwietnia 1910.

twain

 

Abraham de Moivre – francuski matematyk

Wsławił się wyprowadzeniem wzoru znanego obecnie jako Wzór de Moivre’a, a także pracami na temat rozkładu normalnego, trygonometrii, liczb zespolonych oraz teorii prawdopodobieństwa. Sporą część życia spędził na badaniu śmierci poprzez liczby.

De Moivre z wiekiem stawał się coraz bardziej apatyczny i senny. Odnotował nawet, iż każdej nocy potrzebuje o 15 minut więcej snu niż poprzedniej. Założył, że umrze w momencie, gdy łączny dodatkowy czas snu wyniesie 24 godziny. Zgodnie z tym założeniem wyznaczył datę swojej śmierci na 27 listopada 1754 roku. I faktycznie w tym dniu umarł, przeżywszy 87 lat.

mat

 

Jimi Hendrix – gitarzysta, autor tekstów i wokalista

Był jednym z najbardziej wpływowych gitarzystów mimo, iż jego kariera w głównym nurcie muzycznym trwała jedynie cztery lata. Tak naprawdę, nigdy nie mówił głośno o swojej śmierci, tak jak czynili to inni.

Jednakże napisał piosenkę, pod tytułem „The Ballad of Jimi”, której słowa brzmiały: “Many things he would try For he knew soon he’d die. Now Jimi’s gone. He’s not alone His memory still lives on five years, this he said he’s not gone, he’s just dead”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: “Próbował wielu rzeczy, bo wiedział, że niedługo umrze. Teraz Jimi’ego nie ma. Nie jest sam, jego pamięć nadal jest żywa po pięciu latach, dlatego też nie zniknął, jest po prostu martwy.”

Pięć lat później, Hendrix zmarł z powodu przypadkowego zachłyśnięcia.

Hendrix-2

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz