Home ludzie Pielęgniarka zostawiła chorego noworodka dosłownie na chwilę. Gdy wróciła, zastała coś przerażającego.

Pielęgniarka zostawiła chorego noworodka dosłownie na chwilę. Gdy wróciła, zastała coś przerażającego.

Dwuletni Matvey jeszcze nie rozumiał, że wygląda inaczej niż jego rówieśnicy. Pragnął tego samego co każde dziecko w tym wieku: być przytulanym, całowanym i chciał się bawić.

Matvey serdecznie się uśmiecha i darzy sympatią każdego, kto okaże mu jakiekolwiek uczucie. Być może zapomniał już o bólu, który przeżył dwa lata temu. Wtedy też omal nie umarł.

Matvey Zakharenko urodził się w listopadzie 2014 roku w Tule w centralnej Rosji. Chłopczyk zaraz po urodzeniu był zdrowy, jednak lekarze podejrzewali u niego żółtaczkę.

Musiał poddać się terapii światłem, dlatego też został umieszczony w specjalnym łóżeczku z lampą.

dziecko1Źródło: flickr.com

Pielęgniarka nadzorująca pracę łóżka pomyślała, że nic się nie stanie jeśli na chwilę wyjdzie z Sali.

Jednak na nieszczęście Matveya stało się. Doszło do eksplozji, w wyniku której chłopiec został poważnie okaleczony. 75% jego ciała zostało poparzone, a 15% organów wewnętrznych uszkodzone. Spotkało go niezwykłe cierpienie i ból. Chłopiec walczył o życie.

dziecko2Źródło: bomb01.com

Jak się okazuje, poparzenia nie były najgorszą rzeczą jaka przydarzyła się chłopcu. Jego matka po wypadku stwierdziła, że nie jest w stanie opiekować się swoim dzieckiem i porzuciła je.

Czy jest coś gorszego od matki porzucającej swoje cierpiące dziecko? Wolontariusze i działacze na rzecz praw dziecka, a także lekarze i wiele innych osób pracowało razem, aby znaleźć nowy, lepszy dom dla Matveya.

dziecko3Źródło: bomb01.com

Wszyscy szybko poznali historię chłopca. Najlepsze szpitale w kraju gotowe były na to, aby mu pomóc. Najważniejsze jednak, że znalazły się rodziny, które chciały zająć się chłopcem.

Cały proces jednak nie był taki prosty jak mogłoby się wydawać. Dwie kobiety starały się o adopcję, a w międzyczasie wróciła także biologiczna matka. Chłopiec stał się sławny i to zachęciło matkę do tego, aby odzyskać dziecko.

Na całe szczęście sąd zadecydował inaczej. Matveya adoptowała kobieta z Moskwy, która w żaden sposób nie starała się zyskać uwagi mediów. Chciała dać mu miłość i spokojny dom.

dziecko4Źródło: bomb01.com

Svetlana pokochała chłopca od razu. Napisała również komentarz odnoszący się do całej sytuacji.

– Nadszedł czas, aby napisać Wam, co u nas. Proces adopcji jest zakończony. Matvey jest teraz częścią naszej rodziny, choć jest to tylko formalność, bo ja pokochałam go od razu, w chwili gdy tylko się spotkaliśmy.

dziecko5Źródło: bomb01.com

Matvey przeszedł już mnóstwo operacji, jednak jeszcze wiele jest przed nim.

Na dzień dzisiejszy, chłopiec porusza już rączkami, jednak nadal nie ma nosa. Czasami nosi protezę. Najważniejsze jest jednak to, że uśmiecha się najpiękniej jak to możliwe.

dziecko6Źródło: bomb01.com

W tym roku, chłopiec nawet był pierwszy raz nad morzem wraz z rodzicami i starszym bratem.

Matvey przeszedł więcej niż większość z nas przez całe swoje życie. Poczuł czym jest cierpienie i odrzucenie. Na szczęście wygląda na to, że w końcu trafił w odpowiednie miejsce, gdzie czuje czym jest miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Źródło: heftig.de Fotografie: vk.com

Twoja reakcja?

Super
Super
193
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
16
Smutny
Smutny
440
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz