Home ludzie Matka publikuje brutalnie szczery post o kobietach, które zajmują się domem. Trafia w sedno?

Matka publikuje brutalnie szczery post o kobietach, które zajmują się domem. Trafia w sedno?

Ryshell Castleberry z Florydy miała już dość ciągłych pytań o to co robi przez cały dzień w domu. Denerwowało ją to, że inni ludzie nie rozumieją, że będąc w domu nadal wykonuje się pracę.

W końcu Ryshell postanowiła wylać swoje zdenerwowanie na Facebooku. Napisała post, w którym pokazuje jak wygląda życie gospodyni domowej. Post ten zdobył spory rozgłos, gdyż został udostępniony ponad 300 tysięcy razy, a ponad 600 tysięcy osób zareagowało na niego.

W większości oczywiście odezwały się inne kobiety, które dobrze wiedzą o co Ryshell chodziło. Znalazły się jednak osoby, które nie rozumiały po co robić tyle szumu.

Zresztą, przeczytajcie sami i oceńcie, po której stronie jesteście. Dajcie znać w komentarzach.

 

Moja żona nie pracuje. Moja żona nie pracuje! Rozmowa między mężem (M) i psychologiem (P)

P: Gdzie Pan pracuje?

M: Pracuję w banku.

P: A Pana żona?

M: Nie pracuje. Jest gospodynią domową.

P: A kto robi śniadanie dla Pańskiej rodziny?

M: Moja żona, ponieważ nie pracuje.

P: A o której godzinie Pana żona wstaje?

M: Wstaje dosyć wcześnie, aby zorganizować sobie wszystko na resztę dnia. Robi jedzenie dzieciom, przygotowuje je do szkoły, ubiera, czesze, szczotkuje im zęby po śniadaniu, a młodszą córkę karmi piersią, przewija i cały czas ma ją na oku.

P: A w jaki sposób Pana dzieci docierają do szkoły?

M: Żona je zawozi. Ma czas, bo nie pracuje.

P: A co robi Pana żona później?

M: Zazwyczaj to takie typowe rzeczy. Takie jak się robi codziennie w domu. Zakupy, opłaca rachunki, czasami musi jeszcze kilka razy wyskoczyć do sklepu, bo czegoś zapomniała. Jak wraca do domu to karmi dziecko, gotuje obiad, robi pranie, no i dom trochę ogarnie. Robi to wszystko, bo nie pracuje, nie ma nic ważnego na głowie.

P: A Pan co robi po powrocie do domu?

M: Odpoczywam. Jestem zmęczony po całym dniu.

P: A Pana żona co robi?

M: Robi wszystkim kolację, pomaga przy odrabianiu lekcji, zmywa naczynia, sprząta zabawki, karmi dziecko, sprawdza czy wszyscy są już wykąpani. Jak już wszystko jest w porządku to idzie szybko się umyć. W nocy jeszcze parę razy wstaje, żeby karmić dziecko. Ja przecież nie będę w nocy wstawać. Rano muszę iść do pracy.

 

Taki schemat jest codziennością dla wielu kobiet na całym świecie. Ich dzień zaczyna się wcześnie rano, a kończy późno wieczorem. Znajdą się oczywiście tacy, którzy stwierdzą: „Przecież ona nie pracuje”. OK., być może nie ma ukończonych szkół i dziesiątek dyplomów na półce, ale odgrywa kluczową rolę w życiu rodziny.

Zastanów się przez chwilę jak wyglądałoby życie bez niej. Doceń swoją matkę, żonę, siostrę, babcię, teściową i córkę. One są w pracy 24/7, a ich poświęcenie jest bezcenne.

Jestem matką

Jestem kobietą

Jestem córką

Jestem budzikiem

Jestem kucharką

Jestem sprzątaczką

Jestem piekarzem

Jestem barmanką

Jestem opiekunką

Jestem pielęgniarką

Jestem strażnikiem bezpieczeństwa

Jestem doradcą

Jestem pocieszycielką

Nie mam urlopu

Nie mam zwolnień lekarskich

Nie mam dnia wolnego

Pracuję dzień i noc

Jestem cały czas w pracy

Nie mam żadnego wynagrodzenia…

 

Tekst ten chcę zadedykować wszystkim kobietom, które oddały całe swoje życie dla rodziny. Nasza obecność jest jak sól, nikt nie docenia tego, że jesteśmy, ale gdy nas zabraknie, życie nagle traci smak.

Źródło: facebook.com

Twoja reakcja?

Super
Super
98
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz