Home ludzie Pielęgniarka ma dość narzekań pacjentów. Na Facebooku publikuje mocne zdjęcie z oddziału ratunkowego.

Pielęgniarka ma dość narzekań pacjentów. Na Facebooku publikuje mocne zdjęcie z oddziału ratunkowego.

Sytuacja na oddziałach ratunkowych bywa naprawdę trudna – nieustannie brakuje łóżek, pracownicy są przepracowani, a czas oczekiwania na medyczną interwencję, wciąż jest zbyt długi.

Niestety, to nie koniec problemów – wielu pacjentów, zamiast udać się do lekarza, idzie wprost na pogotowie, tym samym wydłużając kolejkę oczekujących.

Pewnego razu, pielęgniarka zmęczona wysłuchiwaniem dobiegających z poczekalni narzekań, postanowiła odpowiedzieć i opublikować w sieci mocne, drastyczne zdjęcie ze swojej pracy.

Jeśli jesteście chorzy, potrzebujecie pomocy lekarza – to oczywiste. To trudne, a często wręcz niemożliwe, by samodzielnie postawić diagnozę i przeprowadzić leczenie. Co robicie w takiej sytuacji? Zapisujecie się na wizytę do lekarza rodzinnego czy jedziecie na pogotowie?

Niestety, sytuacja wielu instytucji służby zdrowia jest bardzo trudna – szpitale zmagają się nie tylko z długimi kolejkami, ale też brakiem pieniędzy i pielęgniarek. Podobnie dzieje się na całym świecie, między innymi w Niemczech. To właśnie tak pielęgniarka Kay Müller opiekowała się pacjentem, który okazał się nie być poważnie chory. Na swoim Facebooku napisała tak:

– Po raz kolejny miałam pacjenta, który narzekał, że musi zaczekać dwie godziny na przyjęcie na pogotowiu. Jestem przekonana, że mając katar i gorączkę, może to zrobić bez trudu.

Dodała:

Chciałabym pokazać mu zdjęcie, które ilustruje warunki mojej codziennego pracy i walkę o zdrowie i życie pacjentów. Jeśli coś Ci dolega, udaj się do swojego lekarza rodzinnego – nie zawsze potrzebujesz pomocy pogotowia! Wiem, że brzmi to trochę szorstko, ale naprawdę przeraża mnie, jak często, nawet przy najmniejszych dolegliwościach, pacjenci obierają kierunek wprost na pogotowie. 

Wypowiedź kobiety doczekała się tysięcy pozytywnych komentarzy i opinii. Do tej pory zareagowało na nią ponad 25 000 osób, a ich liczba cały czas rośnie!

2

Jak myślicie, pielęgniarka ma rację? Czy rzeczywiście tak wiele osób udaje się na pogotowie zamiast do lekarza? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: en.newsner.com

Twoja reakcja?

Super
Super
37
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz