Home Porady Dzięki tym 4 prostym metodom, błyskawicznie pozbędziesz się owadów!

Dzięki tym 4 prostym metodom, błyskawicznie pozbędziesz się owadów!

Obecność much, choć bywa irytująca, zwykle nie jest szczególnie dużym problemem. Wystarczy, że machniesz ręką w powietrzu lub – co wygląda jeszcze zabawniej – spróbujesz przed nimi uciec…

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by pozbyć się natrętnych owadów. W tym artykule przedstawimy Ci cztery metody, dzięki którym na dobre zapomnisz o latających intruzach.

Przeciętna długość życia muchy wynosi około jednego miesiąca. W tym czasie owady te rozmnażają się jak szalone i ani się obejrzysz, jak do walki przyjdzie Ci stanąć z całymi zastępami niechcianych gości. Szybkość i latanie to tylko niektóre z cech, które dają im przewagę nad Tobą i innymi owadami.

By rozprawić się z wrogiem raz na zawsze, musisz poznać jego słabości. Muchy naturalnie lgną do światła i niektórych zapachów, podczas gdy inne – zwłaszcza aromat ziół i olejków eterycznych – skutecznie je odpychają.

Oto cztery metody, które pomogą pozbyć się much szybko, zarówno w Twoim domu, jak i na zewnątrz.

1. PUŁAPKA DIY

window-1629020_1280

Źródło: Pixabay

Przygotuj własną pułapkę, dzięki której pozbędziesz się much! Wykorzystaj przeciwko nim ich instynkt i za pomocą zapachu i światła, zwab je do pułapki. Schwytane będą nieszkodliwe, a Ty w prosty sposób będziesz mógł je usunąć.

Słodki zapach fermentacji sprawi, że nie będą potrafiły oprzeć się, by przez maleńkie otwory wejść do plastikowej pułapki. Światło uniemożliwi im wydostanie się na zewnątrz, a folia będzie dla nich niczym niewidzialna ściana. Nie będą w stanie dostrzec w niej otworów, przez które dostały się do środka.

 • Pułapka z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy to sfermentowany sok jabłkowy – prawdziwy przysmak dla much, który przyciągnie wiele gatunków tych owadów. Dodaj do niego odrobinę płynu do mycia naczyń, a Twoja pułapka będzie dla nich zabójcza. Muchy, które zbliżą się do cieczy, nie będą miały szans na przeżycie!

Przygotuj:

 • Ocet jabłkowy – 2 szklanki
 • Płyn do mycia naczyń – 1 łyżka stołowa
 • Słoik do zapraw
 • Przezroczystą folię
 • Wykałaczkę

Przygotowanie:

Krok 1. Wlej ocet jabłkowy do słoika i dodaj płyn do mycia naczyń. Całość wymieszaj.

Krok 2. Nałóż na słoik folię i dobrze ją zabezpiecz.

Krok 3. Wykałaczką zrób w niej otwory, przez które muchy będą mogły dostać się do środka.

Umieść pułapkę w dowolnym miejscu. Gdy zauważysz, że w środku znajdują się martwe owady, pozbądź się ich i umyj słoik. 

 • Pułapka z owoców

apple-936847_1280

Źródło: Pixabay

Pułapka z owoców będzie miała podobny efekt jak pułapka z octu jabłkowego. Użyj przejrzałych lub zgniłych owoców, które przyciągną owady. Ta pułapka ich nie zabije, ale pomoże Ci je schwytać. Sam zdecydujesz, w jaki sposób się ich pozbędziesz. Przygotowanie tej pułapki będzie tańsze i prostsze niż poprzedniej – wystarczy Ci miska zgniłych owoców!

Przygotuj:

 • Przejrzałe lub zepsute owoce
 • Miskę
 • Plastikową folię
 • Nożyczki
 • Wykałaczkę

Przygotowanie:

Krok 1. Umieść w misce pokrojone lub rozbite na kawałki nieświeże owoce. Możesz obrać je ze skórki.

Krok 2. Przykryj miskę plastikową folią.

Krok 3. Wykałaczką zrób w folii otwory, przez które zapach owoców wydostanie się na zewnątrz i przyciągnie muchy do środka. Umieść pułapkę w dowolnym miejscy. Gdy schwytanych much będzie już dużo, włóż pułapkę pod wodę z mydłem, by zabić wszystkie owady. Umyj miskę i ponownie przygotuj w niej pułapkę. Najlepiej zrobisz przygotowując kilka pułapek i rozmieszczając je w całym domu.

2. SPRAY ODSTRASZAJĄCY OWADY

Użyj odstraszającego sprayu, aby pozbyć się much. Dla wielu osób to najskuteczniejsza i najwygodniejsza metoda. Nie musisz stosować gotowego preparatu pełnego szkodliwych substancji chemicznych – możesz przygotować spray samodzielnie z naturalnych składników.

Podstawą sprayu może być mydło. Dodaj do niego olejki eteryczne, miętę pieprzową i trawę cytrynową, które skutecznie odstraszą owady.

Przygotuj:

 • Wodę – 1 szklankę
 • Rozcieńczony płyn do mycia naczyń  – 2 łyżki stołowe
 • Olejek eteryczny z mięty pieprzowej – od 10 do 12 kropli
 • Olejek trawy cytrynowej – od 10 do 12 kropli
 • Butelkę z rozpylaczem

Przygotowanie:

Krok 1. Wlej płyn do mycia naczyń i wodę do butelki z rozpylaczem

Krok 2. Dodaj olejki eteryczne.

Krok 3. Zakręć butelkę i potrząśnij ją, by dobrze wymieszać wszystkie składniki.

Spryskaj sprayem całe mieszkanie, by pozbyć się much i zniechęcić je do odwiedzin. Stosuj tę metodę co dwa tygodnie, jako środek zapobiegawczy.

3. OLEJEK…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz